Blog Menüsü

Son bloglar

Yılan Derisi

88259 Görüntüleme 857 Beğenildi

Yılan Derisi

Hem gerçek hemde yapay yılan derisinin moda dünyasındaki üretim ve tüketim çılgınlığı 2018-2019’un en göze çarpan olaylarından biri oldu. Ancak bugünki blog konumuz gerçek yılan derisi ve bu deriden yapılmış ürünlerdir. Ayakkabıdan çantaya, tayttan makyaj kutusuna, anahtarlıktan telefon kılıfına kadar uzanan geniş bir yelpazede kullanım alanına sahip olan bu deriler çok özel ve meşakkatli üretim aşamalarından geçerek müşterilerin beğenisine sunuluyor. Yapılan araştırmalara göre 2018 yılının son çeyreğine kadar satışı gerçekleştirilen çeşitli yılan derisi ürün sayısı 5 milyondan fazla! Toplam satış değeri ise 1 milyar doları aşan bir deri tüketim çılgınlığı bu!

yılan derisi

"Portalusso Tarafından Üretilen Yeşil Yılan Derisi Kredi Kartlık”

Yılan derilerinin kıymetli egzotik deri kategorisinde yer alması ve Türkiye’de üretebilecek türde yılan popülasyonunun olmayışı nedeniyle fiyatları ham haliyle bile oldukça yüksek. Yılan derileri ülkemize genellikle okyanusa kıyısı olan uzak doğu ülkelerinden ithal ediliyor. Doğada nesli tükenmekte olan hayvanların korunması amacıyla uluslararası bir sözleşme hükmüyle üretimi belirli şartlar dahilinde kontrol altına alınan bu deriler, doğadaki hayvanlara zarar verilmemesi ve doğru yöntemlerle bilinçli üretim yapılabilmesi adına endüstriyel çiftliklerde yasal yollarla devlet kontrolünde doğaya zarar vermeden üretilmektedir.

yılan derisi iphone kılıf

“Portalusso Tarafından Üretilen Siyah Yılan Derisi iPhone 8 Plus Kılıfı”

Ülkemizde gerçek yılan derisinden ürünler üreten çok az sayıda marka bulunuyor ve bu markalar tarafından yapılmış yılan derisi ürünler oldukça yüksek fiyatlarla tüketiciyle buluşturuluyor. Ağırlıklı olarak yılan derisi ve bunun yanı sıra timsah, vatoz, devekuşu ve kertenkele derisi gibi egzotik deri türlerinden aksesuar üreten, Türkiye’de ve Dünya’da adından kısa süre içerisinde söz ettiren lüks deri aksesuar markası “Portalusso”dan bahsedelim. 2017 yılının Haziran ayında kendi online satış platformu üzerinden telefon kılıfı koleksiyonlarıyla sektöre giriş yapan bu genç, ve yerli lüks aksesuar markasının eşsiz tasarımları iPhone ve Samsung kullanıcıları tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. 2018’de kredi kartlık, puro kılıfı ve anahtarlık gibi küçük deri aksesuar koleksiyonu ile ürün yelpazesini genişletti. Portalusso, 2017’den bu güne dikkat çekici egzotik deri ürün tasarımlarıyla kısa süre içerisinde Türkiye’de 150’den fazla ülkeye ihracat yapan en önemli lüks aksesuar markası haline geldi. Anahtarlık koleksiyonu hariç tüm ürünlerinde altın kaplama logo kullanan Portalusso’nun kurucu genel müdürü Nadir Kerem Dağ ile yapılan bir röportajda “Ürünlerinizde neden altın kaplama logo kullanıyorsunuz?” sorusuna “Türkiye’nin dünya nezdinde yüksek itibarı ve değeri olan altın bir marka yaratmaya çalışıyoruz. Bu yüzden ürünlerimizde kullandığımız deriler gibi tüm yan materyaller de kıymetlidir.” İfadesini kullanmıştır.

Yılan derisi telefon kılıfı

“Portalusso Tarafından Üretilen Beyaz Yılan Derisi iPhone XS Max Kılıfı“

Eğer sizde yılan derisi ve diğer egzotik deri ürünlerine ilgi duyuyorsanız Portalusso tarafından üretilen bu birbirinden özel telefon kılıfı ve aksesuar koleksiyonunu www.portalusso.com/tr websitesi üzerinden keşfedebilir ve alışverişe başlayabilirsiniz. Ayrıca Portalusso ürünlerine www.klen.com.tr web sitemiz üzerinden de ulaşabilirsiniz. Blog yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.