Blog Menüsü

Son bloglar

Bileklik Modelleri

1151 Görüntüleme 19 Beğenildi

Bileklik Modelleri

Tarz ve stilini her gittiği ortamda yansıtmak isteyen tüm kadınlarımızın şık bir görüntü sağlamaları için birçok bileklik modelleri tasarlanmıştır. Bileklik modelleri geçmişten günümüze en şık zarif halleri ile kadınlarımızın en önemli aksesuarı olarak yerlerini almaya devam ediyor. Bir önceki yazımızda bilekliğin tarihçesinden bahsetmiştik. Bileklik modelleri nelerdir? Diye sorulduğunda o kadar çok yazılacak şey olduğunu farkettik ki bu bilgileri hemen sizlerle paylaşmak istedik.

bileklik modelleri

Klen'in "Gold Vida Çelik Bileklik" Ürünü

Satın Almak İçin: https://www.klen.com.tr/gold-vida-celik-bileklik

Eski uygarlıklardan günümüze tüm kadınların ve yanı sıra erkeklerinde kullandığı bileklik modelleri tüm ihtişamı ile değerlerini korumakta. Kullanılan malzemeleri ile rengarenk bileklik modelleri kullanıcılarını beklemekte. Bileklik modelleri arasında en bilindik olanı deri bileklik çeşitleridir. Bu bileklik modelleri hem kadın hemde erkek kullanıcıları tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir. Derilerin üzerine işlenmiş nakışlar veya uçlarına takılmış metal aksesuarları ile hem şık hemde spor tarz oluşturmak isteyenler için oldukça zevkli seçimler oluşturmaktadır. Çelik bileklik modelleri ise deri gibi en çok tercih edilen modeller arasında. Çelik bileklikler gold, silver ve rose renk çeşitleriyle hem erkeklerin hemde kadınların ilk tercihleri arasında olmaya devam etmekte. Çelik bileklik modelleri, en çok dayanıklılık ve pas tutmuyor oluşundan ötürü  tercih edilmektedir. Kadınların yine en çok tercih ettiği boncuklu doğal taşlı bileklik modelleri her dönem gibi 2019 sezonunda da yerini korumaya devam ediyor. Çok eskiden beri kullanılıyor olan şahmeran bileklik modeli ise günümüzde yine kadınların vazgeçilmezleri arasında. Çoklu bileklik modelleri ise rengarenk halleri ile bilekleri süslemeye devam etmekte. Yan yana takılan ince kalın bileklikler stil oluşturmada yardımcı olan aksesuar çeşitlerinden.

bileklik modelleri

Klen'in "Zirkon Taşlı Gümüş Bileklik" Ürünü

Satın Almak İçin: https://www.klen.com.tr/zirkon-tasli-gumus-bileklik

Son zamanlarda sıkça karşılaştığımız Marteniçka bileklik modelleri;  Marteniçka el yapımı olup beyaz ve kırmızı yünden yapılan bir bileklik modelidir. Farklı geleneklere göre birçok bileklik modelleri ile karşılaşmaktayız. Marteniçka bileklik çok eskilere dayanan Baba Marta geleneğine özgü, Bulgaristan'a özgü bir geleneksel bir bileklik takısıdır. 1 Mart'da başlayarak yıl sonuna kadar takıldığında bereketli bir yıl geçirileceğine ve uğur getireceğine inanılır. Herkesin bir Marteniçka bileklik edinmesini tavsiye ediyoruz. Ve tüm zerafeti ile kelepçe bileklik modellerinden bahsetmek isteriz. Kelepçe bileklik modelleri ışıltıları ve şıklıkları ile işlenmiş değerli ve doğal taşlı modelleri ile kadınlarımızın gönüllerini feht etmeye devam etmekte. Kalın ve ince tarzları ile birçok seçeneği bulunuyor. Bileklik modellerinin arasında ahşap boncuklu olanları da unutmamak lazım. Bir ip üzerine dizilmiş çeşitli geometrik şekilleri ve renkleri ile cıvıl cıvıl görüntü sergilemektedirler. Nazar boncuklu ve farklı boncuklardan oluşturulmuş bileklik modelleri ise yaz aylarının vazgeçilmezleri arasında. İsimli ve harf tasarımlı bileklik modelleri her zaman olduğu gibi bu sezonda bileklerde görülmeye devam ediyor. İnci tasarımlı bileklikler stil sahibi ayrıca retro bir hava oluşturmayı seven kadınlarımızın beğenisi kazanmakta. Son zamanların gözdesi olan sarmal bileklik modelleri ise her yaş grubundan hem kadın hem erkeklerin kullanımı için vitrinlerde yerlerini aldılar bile. Uygun fiyatlı oluşları da ayrıca tercih sebebi olmaktadır. Değerli madenlerden olan altın ve gümüş bileklik modelleri ise alıcılarını her dönem buluşmayı beklemekte.